Obec Veľké Uherce

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Máme online 13 hostí 

Stolný tenis

E-mail Tlačiť PDF

Stolnotenisový oddiel ŠK Veľké Uherce bol založený v roku 1949. Medzi zakladateľov oddielu patrili Július Belis, Jarolím Vanko, Milan Ťapay, bratia Križanovci, Michal Pollák, Ján Holoubek, Leopold Múth, Margita Mališková a Ladislav Staňák, ktorý sa zároveň stal jeho predsedom. Hrávať sa začalo v starej škole, neskôr v miestnosti hostinca E. Veselého a od roku 1953 v kasíne (neskôr Robotnícky dom).

 
V roku 1963 prevzal žezlo Gustáv Gubka (vtedy len 17 ročný), ktorý viedol stolnotenisový oddiel už 40 rokov. Je to výkon hodný uznania.
Od r. 2013 je novým predsedom Miroslav Kršiak.
 
V 90. rokoch sa presťahovali do nového KD a v súčastnosti už maju k dispozícii celú telocvičňu.
 
Ženy hrali v 70.rokoch v I.divízii medzi oddielmi Slovana Bratislava, Trnavy, Dunajskej Stredy, Nitry atď. Družstvo žien, ktoré reprezentovali Otília Kováčiková /Kopálová/, Anna Jedináková /Gubková/, Soňa Kopálová /Anovčínová/ a Jarmila Hornová sa podarilo trikrát vyhrať slovenské finále dedinských jednôt a zúčastnilo sa Československého finále.
 
Muži hrali od roku 1969 v krajských súťažiach 14 rokov a taktiež sa zúčastnili celoštátneho finále v Přelouči. Do družstva mužov patrili Milan Koššo, Jozef Vrábel, Jozef Kopál, Vojtech Korec, Milan Peciar, Július Gális a Gustáv Gubka.
 
Za družstvo žiakov hrali Jozef Vlčko, Július Hodruský, Milan Kopál, Milan Vrábel, Helena a Anna Jánošíkové, Alena Kováčová, Mária Tomíková, neskôr Roman Mešina, Roman Preťo, Juraj Kopál, Jaroslav Gubka, Pavol Kováč, Pavol Laurinec, Marcel Hrčka, Helena Ontková, Daniela Gubková , Marcela Preťová, Dana Paučeková, Lívia Voláriková a ďalší.
 
V roku 2003 mal oddiel sedem družstiev, tri družstvá žiakov a štyri družstvá mužov. V roku 1999 vybojovalo A-družstvo postup do IV.ligy, keď zvíťazili nad Bystričanmi v pomere 12:6. Vtedy nás reprezentovali: Ján Holický, Miroslav Kršiak, Jozef Vlčko, Jaroslav Gubka, Peter Gubka a Ľudovít Mikloš. Kedže postupovali 3x po sebe, dnes už hrajú 2.ligu. Za A-družstvo hrali: Ľudovít Mikloš, Vácval Jozef, Jaroslav Gubka a Miroslav Kršiak.
 
Účastníkmi medzikrajskej súťaže Trenčín-Nitra boli ako jediní z okresu aj naši žiaci. Vtedy nás reprezentovali: Tomáš Trojan, Lukáš Bučko, Peter Tóth a Martin Chalupa. V okresnej súťaži, ktorú aj vyhrali, štartovali Nina Kršiaková, Barbora Hamelová, Dáša Zeleníková, Peter Györi, Kamil Korec, Jozef a Martin Gubkovci.
 
V oddieli už desiaty rok úspešne pracuje Školské športové stredisko stolného tenisu.
 
Každoročne v decembri sa koná vianočný turnaj a Memoriál Milana Ťapaya, na ktorom sa stretávajú neregistrovaní hráči všetkých vekových kategórii. Vyvrcholením turnaja sú súboje veteránov. Tento rok (2008) bude 41. ročník.
 
Navštívte aj stránky Krajského stolnotenisového zväzu
Posledná úprava Nedeľa, 11 Január 2015 10:19  

PRIHLÁSENIE